کد ریدایرکت 301 چیست؟ آیا تاثیری بر سئو دارد؟

 

معرفی کد ریدایرکت 301

تغییر مسیر 301 تغییر مسیر دائمی از یک URL به دیگری است. 301 redirects بازدیدکنندگان سایت و موتورهای جستجو را به یک URL متفاوت از آنچه که در ابتدا به مرورگر خود تایپ کرده یا از صفحه نتایج موتور جستجو انتخاب شده است، ارسال می کند.

 

کد ریدایرکت 301 چیست؟ آیا تاثیری بر سئو دارد؟

حمل و نقل ایمیل گامی مهم در هر روند حرکتی است، زیرا تضمین می کند که هیچ اطلاعات ارزشمندی را که به شما ارسال می شود را از دست ندهید. و همینطور برای وب سایت شما می توان گفت: اگر شما یک وب سایت را از یک URL به یک دیگر انتقال می دهید،

باید اقدامات لازم را انجام دهید تا مطمئن شوید بازدیدکنندگان شما به مکان مناسب ارسال می شوند. در دنیای فناوری، این 301 تغییر مسیر نامیده می شود.

تغییر مسیر 301 کلید حفظ یک مجوز وب سایت و رتبه بندی جستجو است، زمانی که URL سایت به هر دلیلی تغییر می کند.

این به راحتی بازدیدکنندگان و موتورهای جستجو را به یک نشانی اینترنتی متفاوت از آنچه که در ابتدا درخواست کرد، ارسال می کند بدون اینکه مجبور به تایپ آدرس دیگری باشد.

 

چرا کد ریدایرکت 301 را برای سایت خود تنظیم کنیم؟


 برای به اشتراک گذاشتن قراردادهای رایج مشترک با یک URL برای به حداکثر رساندن مجوز دامنه
⇐ برای بازنویسی یا تغییر نام یک وب سایت با یک آدرس اینترنتی دیگر
⇐ برای هدایت ترافیک به یک وبسایت از URL های دیگر متعلق به همان سازمان

 

کد ریدایرکت 301 چیست؟ آیا تاثیری بر سئو دارد؟

در سناریوی دوم، زمانی که یک نام تجاری در حال تغییر نام شرکت یا وب سایت خود است، تغییر مسیر 301 به منظور حفظ قدرت لینک های ورودی به URL اولیه در دامنه جدید مهاجرت، یکپارچه است.

علاوه بر این، تغییر مسیر 301 در این مورد لازم است برای انجام دقیقا همان چیزی که تغییر مسیر یعنی بازدیدکنندگان وبسایت به آدرس وب درست برای فرستادن آنچه آنها دنبالش هستند، ارسال شوند.

 در سناریوی سوم، برند گاهی اوقات دامنه هایی را به نام یا موضوع مشابه خود به نام خود می فروشند تا ترافیک جستجو بیشتری را به وب سایت خود برسانند. تغییر مسیر 301 ضروری است تا اطمینان حاصل شود که دامنه اصلی برند، مسئولیت جستجو را در فرایند حفظ می کند.

تفاوت بین تغییرات دائمی HTML و دیگر هدایت ها چیست؟

به طور کلی، تغییر مسیر دائمی 301 برای بهینه سازی موتورهای جستجو بهتر از تغییر مسیر موقت است زیرا لینک های ورودی از دامنه هدایت شده را به جدید انتقال می دهد، که به وب سایت اجازه می دهد رتبه های جستجوی خود را حفظ کند و از ترافیک جستجو جلوگیری کند.

چندین موقعیت وجود دارد که تغییر مسیر موقت 302 در یک تغییر مسیر دائمی 301 ترجیح داده شود – به جز زمانی که محتوای وب سایت باید به طور موقت منتقل شود، مانند زمانی که یک سایت تحت نگهداری قرار می گیرد و بازدیدکنندگان باید به یک دامنه متفاوت جهت مصرف محتوای آنها.

 

آیا تاثیری بر سئو دارد؟(بهترین راه حل)

این یک روش معمول برای هدایت یک URL به دیگری است. هنگام انجام این کار، برای حفظ ارزش های SEO بسیار مهم است که بهترین شیوه ها را مشاهده کنید.

اولین نمونه معمولی این کار با یک سناریوی ساده انجام می شود: URL که نیاز به هدایت به آدرس دیگری برای همیشه دارد..

کد ریدایرکت 301 چیست؟ آیا تاثیری بر سئو دارد؟
موتورهای جستجو این تفسیر را به این معنی است که نه تنها صفحه تغییر محل، بلکه محتوای یا نسخه به روز شده از آن را می توان در URL جدید پیدا کرد. موتورها هر وزن پیوند را از صفحه اصلی به URL جدید تحویل می دهند، به شرح زیر است:
توجه داشته باشید که هنگام حرکت یک صفحه از یک URL به یک دیگر، موتورهای جستجو زمان زیادی را برای کشف 301، شناسایی آن و اعتبار صفحه جدید با رتبه بندی و اعتماد سلف خود خواهند داشت.

این فرایند می تواند طولانی تر باشد اگر عنکبوت موتور جستجو به ندرت از صفحه وب داده شده بازدید کند یا اگر URL جدید به درستی حل نشده باشد.

گزینه های دیگری برای تغییر مسیر، مانند 302s و فراخوانی متا، جایگزین های ضعیف هستند، زیرا به طور کلی رتبه بندی و ارزش موتور جستجو مانند یک تغییر مسیر 301 را تحویل نمی دهند.

تنها زمانی که این تغییر مسیرها جایگزین خوبی هستند، این است که یک وب مستر به طور هدفمند نمی خواهد عدالت لینک را از صفحه قدیمی به جدید منتقل کند.

 

چگونه این کد را درست کنیم؟

♦ دریافت برنامه screaming frog

دانلود آن، دستورالعمل ها را برای نصب آن، yadda yadda را دنبال کنید.


سایت خود را خالی کنید

هنگامی که فریاد قورباغه در حال اجرا است، نام سایت خود را تایپ کنید و روی “شروع” ضربه بزنید.

کد ریدایرکت 301 چیست؟ آیا تاثیری بر سئو دارد؟


منتظر جیغ فریاد برای ردیابی URL ها در سایت خود. این توسط نوار وضعیت نشان داده می شود:

کد ریدایرکت 301 چیست؟ آیا تاثیری بر سئو دارد؟

صبر کن تا 100٪ برسد

♦ صادرات 301 Redirects


“فیلتر” را به “HTML” تنظیم کنید. URL ها را با کلیک کردن بر روی ستون «کد وضعیت» مرتب کنید، به طوری که فلش به سمت پایین (برای نزولی):

کد های وضعیت را مرتب کن

کد ریدایرکت 301 چیست؟ آیا تاثیری بر سئو دارد؟

 

با استفاده از یک کد وضعیت 301 را برجسته کنید، آنها را (ctrl + c) کپی کنید و (ctrl + v) آنها را در یک ستون با نام «301 URL» به نرم افزار صفحهکلید مورد علاقه خود ببرید (Google Sheets یا Excel).

کد ریدایرکت 301 چیست؟ آیا تاثیری بر سئو دارد؟

 

کد ریدایرکت 301 چیست؟ آیا تاثیری بر سئو دارد؟

♦ لینک های صحیح را به صفحه گسترده اضافه کنید

ساده ترین روش برای من این است که به سادگی URL را از صفحه گسترده کپی کنید، آن را به مرورگر من انتخاب کنید، سپس URL نهایی را پس از پایان مسیر هدایت، کپی کنید.

 آن را به ستون “Redirects To.” (کپی کردن URL مقصد از فریاد قورباغه ممکن است موجب شود که از دست دادن واقعیتی که آدرس آن به آن هدایت می شود شکسته شود یا تغییر مسیر دیگری باشد.)

کد ریدایرکت 301 چیست؟ آیا تاثیری بر سئو دارد؟

 

♦ نصب افزونه WordPress بهتر است

به وردپرس وارد شوید و به پلاگین ها بروید> افزودن جدید


جستجو برای افزونه:

کد ریدایرکت 301 چیست؟ آیا تاثیری بر سئو دارد؟

روی نصب کلیک کنید:
کد ریدایرکت 301 چیست؟ آیا تاثیری بر سئو دارد؟

و فعال کردن:
کد ریدایرکت 301 چیست؟ آیا تاثیری بر سئو دارد؟

 

 

♦ جستجو و جایگزینی URL های هدایت شده

پشتیبان گیری از پایگاه داده خود را قبل از این مرحله توصیه می شود.

به Tools> Better Search Replace بروید

کد ریدایرکت 301 چیست؟ آیا تاثیری بر سئو دارد؟

اکنون «301 URL» را از صفحه گسترده خود به «جستجو برای» و «آدرسهای هدایت شده به» در «جایگذاری با» کپی کنید.

شما باید یک جایگزین را در یک زمان انجام دهید، نمیتوانید تمام ستونها را کپی کنید. جداول که در آن لینک ها واقع شده اند (معمولا wp_posts) را انتخاب کنید و مطمئن شوید که «اجرا به عنوان خشک اجرا؟» را انتخاب کنید. بدون کنترل است سپس “اجرای جستجو / جایگزینی” را فشار دهید.

مهم: انجام جایگزینی که شامل رشته جستجو در تمامیت آن نیست. به عنوان مثال، “http://example.com” را جستجو نکنید و آن را با “http://example.com/” جایگزین کنید.

انجام این کار این جایگزینی را انجام خواهد داد، اما همچنین “http://example.com/” را با “http://example.com//” جایگزین خواهد کرد. این نوع جایگزین ها باید به صورت دستی ساخته شوند.


کد ریدایرکت 301 چیست؟ آیا تاثیری بر سئو دارد؟

این را برای هر URL تکرار کنید. پس از آخرین جستجو و جایگزینی به پایان رسید، شما باید همه تنظیم کنید. شما می توانید دومین بار قورباغه را اجرا کنید تا اطمینان حاصل شود که 301 ها ثابت شده اند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست